13 ноябрь кунлари Тошкентда технологиялар ва келажак хавфсизлигини бирлаштирувчи “E-TechExpo 2025” ва “Securex Uzbekistan 2025” халқаро кўргазмалари бўлиб ўтади
2025 йилнинг 11-13 ноябрь кунлари “Ўзэкспомарказ” МКМда технологик тараққиёт ва келажак хавфсизлигининг ягона ғояси билан бирлаштирилган иккита тадбир - “Умумий хавфсизлик – Securex Uzbekistan 2025” 16-халқаро кўргазмаси ва электроника, электротехника ва инновацион технологиялар “E-TechExpo 2025” 4-халқаро кўргазмаси ўтказилади.
Ташкилотчилар – “Iteca Exhibitions” халқаро кўргазма компанияси ва унинг ҳамкори “ICA Eurasia Group”.
Замонавий дунёда инновацион технологик ечимлар ва кенг қамровли хавфсизлик чораларисиз барқарор ривожланиш мумкин эмас. “E-TechExpo 2025” ва “Securex Uzbekistan 2025” кўргазмаларининг бир саналарда ўтказилиши ушбу йўналишларнинг ўзаро чамбарчас боғлиқлигини акс эттиради: электроника ва электротехника автоматлаштириш ва бошқариш тизимларининг асосини ташкил этади ва аксарият замонавий хавфсизлик ечимларини рақамли ва электрон технологияларсиз амалга ошириб бўлмайди.
Кўргазмаларнинг бирлашган экспозициясида Австрия, Беларусь, Германия, Қозоғистон, Хитой, Жанубий Корея, Польша, Россия, Туркия ва Ўзбекистондан 39 та компания иштирок этади.
Тадбирлар доирасида бизнес дастурни ҳам қамраб олади ва давлат идоралари, саноат корхоналари, муҳандислик-қурилиш ташкилотлари, энергетика компаниялари, ҳуқуқни муҳофаза қилиш органлари, хавфсизлик хизматлари, IT-компаниялар, тизим интеграторлари вакилларини бирлаштиради. Айнан шу ерда минтақанинг инновацион ва хавфсиз инфратузилмасининг келажагини шакллантирадиган ғоялар ва ҳамкорликлар туғилади.
“Securex Uzbekistan 2025” кўргазмаси хавфсизлик мутахассислари учун етакчи бизнес платформа бўлиб, бу ерда мутахассислар сигнализация ва видеокузатув тизимларидан тортиб замонавий электрон қурилмалар, дастурий ечимлар ва маълумотларни ҳимоя қилиш технологияларигача бўлган энг сўнгги ишланмалар билан танишишлари мумкин.
Кўргазманинг олтин ҳомийси – “Hikvision” (Ўзбекистон) компанияси расмий дистрибютор бўлиб, объектларни ҳимоя қилиш ва қўриқлаш учун видеокузатув тизимлари, киришни назорат қилиш, интеркомлар, биометрик қурилмалар, турникетлар ва тегишли ускуналарни таклиф этади.
2022 йилда ташкил этилган “E-TechExpo” кўргазмаси соҳада бўлган қизиқишнинг барқарор ўсишини намойиш этди ва ўзини муҳим минтақавий профессионал тадбир сифатида намойиш этди. Кўргазма иштирокчилари сони йилдан-йилга ортиб бормоқда, шу билан бирга кўргазмадаги маҳсулотларнинг географик кўлами ва ассортименти кенгаймоқда.
Таниқли иштирокчилар орасида хавфсизлик ва технология соҳасидаги илғор ишланмаларни тақдим этувчи етакчи маҳаллий ва халқаро компаниялар мавжуд: “Aselsan” (Туркия) - икки мақсадли маҳсулотлар ишлаб чиқаришда етакчилардан бири; “EAS” (Ўзбекистон) - дронларга қарши инновацион тизимларни миллий ишлаб чиқарувчиси; “UNITREE” (Хитой) - робототехника соҳасининг етакчиси; “Regula” (Беларусь) - ҳужжатлар, банкнотлар ва қимматли қоғозларнинг ҳақиқийлигини текшириш бўйича эксперт ечимларининг таниқли ишлаб чиқарувчиси.
“E-TechExpo 2025” ва “Securex Uzbekistan 2025” компаниянинг кузги мавсумини якунловчи тадбирларидир. Уч кунлик мазмунли дастур давомида иштирокчилар янги имкониятлар ва бозорларни кашф этиш, долзарб билимларни ўзлаштириш ҳамда “Iteca Connect” мобил иловаси орқали мулоқот ўрнатиш имкониятига эга бўладилар.
Кўргазмага ташриф буюриш учун қуйидаги ҳаволалар орқали рўйхатдан ўтинг ва онлайн бейджга эга бўлинг:

11–13 ноября 2025 года в Ташкенте пройдут международные выставки E-TechExpo 2025 и Securex Uzbekistan 2025, которые объединяютт технологии и безопасность будущего
С 11 по 13 ноября 2025 года в НВК «Узэкспоцентр» пройдут два события, объединённые общей идеей технологического прогресса и безопасности будущего — 16-я Международная выставка «Комплексная безопасность – Securex Uzbekistan 2025» и 4-я Международная выставка электроники, электротехники и инновационных технологий E-TechExpo 2025.
Организаторы — международная выставочная компания Iteca Exhibitions и её партнёр ICA Eurasia Group.
В реалиях современного мира устойчивое развитие невозможно без инновационных технологических решений и комплексных мер по обеспечению безопасности. Совместное проведение выставок E-TechExpo и Securex Uzbekistan отражает тесную взаимосвязь этих направлений: электроника и электротехника лежат в основе систем автоматизации и управления, а большинство современных решений в сфере безопасности невозможно реализовать без цифровых и электронных технологий.
Объединенная экспозиция соберет на своей площадке 39 компаний из 10 стран: Австрии, Республики Беларусь, Германии, Казахстана, Китая, Республики Корея, Польши, России, Турции и Узбекистана. Повестка выставки также включает деловую программу.
События будут сопровождаться деловой программой, и объединят представителей государственных структур, промышленных предприятий, инжиниринговых и строительных организаций, энергетических компаний, силовых ведомств, служб безопасности, IT-компаний и системных интеграторов. Здесь рождаются идеи и партнёрства, формирующие будущее инновационной и безопасной инфраструктуры региона.
Выставка Securex Uzbekistan — ведущая бизнес-площадка в сфере безопасности, где профессионалы могут познакомиться с последними разработками — от систем сигнализации и видеонаблюдения до современных электронных устройств, программных решений и технологий защиты данных.
Золотой спонсор выставки – компания Hikvision (Узбекистан) — официальный дистрибьютор, предлагающий системы видеонаблюдения, контроля доступа, домофонов, биометрических устройств, турникетов и сопутствующее оборудование для охраны и безопасности объектов.
Основанная в 2022 году, выставка E-TechExpo демонстрирует устойчивый рост интереса со стороны отрасли и уже заняла своё место в календаре ключевых профессиональных событий региона. Год от года увеличивается число участников, расширяется география и ассортимент представляемой продукции.
Среди ярких участников — ведущие отечественные и зарубежные компании, представляющие передовые разработки в сфере безопасности и технологий. Среди них: Aselsan (Турция) — один из лидеров в области производства продукции двойного назначения; EAS (Узбекистан) — национальный производитель инновационных антидроновых систем; UNITREE (Китай) — пионер в области робототехники; Regula (Республика Беларусь) — признанный разработчик экспертных решений для проверки подлинности документов, денежных знаков и ценных бумаг.
E-TechExpo 2025 и Securex Uzbekistan 2025 — завершающие события осеннего сезона компании. В течение трёх насыщенных дней участники смогут открыть новые возможности и рынки, получить актуальные знания и установить контакты через мобильное приложение Iteca Connect.