28–30 апрель кунлари “CAEx Uzbekistan” мажмуасида “Beauty Uzbekistan 2026” халқаро гўзаллик, косметология ва парфюмерия-косметика саноати кўргазмаси бўлиб ўтади
Beauty Uzbekistan – косметика маҳсулотлари ишлаб чиқарувчилари ва дистрибюторлари, эстетик тиббиёт мутахассислари, ритейл вакиллари, салонлар бизнеси ва профессионал парвариш хизматларини бирлаштирган профессионал B2B форматидаги кўргазмадир.
Бу ерда ташриф буюрувчилар етакчи брендлар, янги маҳсулотлар ва технологиялар билан тўғридан-тўғри танишиш имконига эга бўлади, бизнес алоқаларини ўрнатади ва гўзаллик саноатидаги асосий тенденциялар ҳақида биринчи бўлиб хабар топади.
Жорий йилда кўргазмада 12 мамлакатдан 100 дан ортиқ компания ва брендлар иштирок этиши кўзда тутилган. Жумладан, БАА, Грузия, Испания, Италия, Корея Республикаси, Озарбайжон, Польша, Қирғизистон, Россия, Хитой, Ўзбекистон ва Швеция миллий павильонларида гўзаллик саноатининг илғор ечимлари ва ушбу давлатларнинг экспорт салоҳияти намойиш этилади.
Ташкилотчилар маълумотига кўра, кўргазманинг асосий бўлимлари:
Beauty Uzbekistan – парфюмерия ва косметика саноатининг бутун спектрини, жумладан декоратив ва шахсий парвариш косметикаси, парфюмерия, шахсий гигиена воситалари ва ҳаир-саноатини таклиф этади.
Beauty Derma Central Asia – эстетик тиббиёт, аппарат косметологияси ва анти-аге парваришга бағишланган ихтисослашган соҳа. Экспозицияда клиникалар ва мутахассислар учун инъекция техникаси, лазерлар ва кейинги авлод аппарат технологиялари каби замонавий ечимлар намойиш этилади.
Анъанага кўра, кўргазмада ихтисослаштирилган семинарлар, эксперт сессиялари ва профессионал муҳокамаларни ўз ичига олган бизнес дастур ўтказилади.
Дастурнинг алоҳида бўлимлари эстетик тиббиёт, бальнеология ва курорт саноатидаги замонавий тенденцияларга, жумладан, эстетик тиббиётга илмий ёндашувларга (CYTOLIFE/“Медтендергрупп”, Россия), бальнеологик ускуналар ва гидротерапия технологиялари соҳасидаги ечимларга (“Физиотехника”, Россия) бағишланади.
Парфюмерия ва косметика саноати мутахассислари ҳамда маиший кимё ишлаб чиқарувчилари учун Швейцариянинг “LUZI” компаниясининг хушбўй хидларга бағишланган сессия ўтказилади.
“Beauty Uzbekistan – 2026” шунчаки маҳсулотлар намойиши эмас – бу бизнес, тиббиёт, технологиялар ва гўзаллик саноатининг замонавий тенденциялари кесишадиган профессионал платформадир.
Ташкилотчилар – “Iteca Exhibitions” халқаро кўргазмалар компанияси ва унинг ҳамкори “ICA Eurasia Group” маълумот беришича, кўргазмага ташриф буюриш истагида бўлганлар www.beautypro.uz веб-сайтида рўйхатдан ўтиши мумкин.

28–30 апреля в комплексе CAEx Uzbekistan пройдет Международная выставка индустрии красоты, косметологии и парфюмерно-косметической отрасли Beauty Uzbekistan 2026
Beauty Uzbekistan — это профессиональная B2B выставка, объединяющая производителей и дистрибьюторов косметической продукции, специалистов эстетической медицины, представителей ритейла, салонного бизнеса и профессионального ухода. Здесь посетители получают прямой доступ к ведущим брендам, новым продуктам и технологиям, устанавливают деловые контакты и первыми знакомятся с ключевыми тенденциями индустрии красоты.
В 2026 году выставка соберет более 100 компаний и брендов из 12 стран: Азербайджан, Грузия, Испания, Италия, Китай, Киргизия, Корея, ОАЭ, Польша, Россия, Узбекистан, Швеция. На стендах национальных павильонов Республики Корея и Польши будут представлены передовые решения индустрии красоты и экспортный потенциал этих стран.
По данным организаторов, основные разделы экспозиции:
Beauty Uzbekistan — весь спектр парфюмерно-косметической отрасли, включая декоративную и уходовую косметику, парфюмерию, средства личной гигиены и hair-индустрию.
Beauty Derma Central Asia — специализированное направление, посвящённое эстетической медицине, аппаратной косметологии и антивозрастному уходу. В рамках экспозиции будут представлены передовые решения для клиник и профессиональных специалистов, включая инъекционные методики, лазерные и аппаратные технологии нового поколения.
Традиционно в рамках выставки ожидается насыщенная деловая программа, включающая специализированные семинары, экспертные сессии и профессиональные дискуссии.
Отдельные блоки программы будут посвящены актуальным направлениям эстетической медицины, курортологии и SPA-индустрии, включая научные подходы в эстетической медицине (CYTOLIFE / «Медтендергрупп», Россия), решения в области бальнеологического оборудования и технологий водолечения («Физиотехника», Россия).
Для специалистов парфюмерно-косметической отрасли и производителей бытовой химии будет представлена сессия, посвящённая отдушкам швейцарской компании LUZI.
Beauty Uzbekistan 2026 — это не просто витрина продуктов, а профессиональная платформа, где пересекаются бизнес, медицина, технологии и актуальные тренды индустрии красоты.
Организаторы — международная выставочная компания Iteca Exhibitions и её партнер ICA Eurasia Group, сообщили, что для посещения можно зарегистрироваться на сайте выставки: www.beautypro.uz